Psalmės itin stambiu šriftu
search
  • Psalmės itin stambiu šriftu
  • Psalmės itin stambiu šriftu
  • Psalmės itin stambiu šriftu

Psalmės itin stambiu šriftu

5,00 €
Su mokesčiais

Visiems mėgstantiems skaityti neįtempiant akių pritaikyta knyga didelėmis lengvai skaitomomis raidėmis.

Knygą puošia žymosios šveicarų dailininkės ir rašytojos Annie Vallotton iliustracijos.

Kiekis
Turime

  Duomenų apsauga

Jūsų duomenys griežtai tvarkomi pagal Duomenų apsaugos reglamentą.

  Pristatymo informacija

Pristatymas per 1-3 darbo dienas

  Grąžinimo taisyklės

Pas mus taikomas standartinis prekių grąžinimas (14 kalendorinių dienų)

LAIMINGAS ...

Šiuo žodžiu prasideda pirmoji psalmė, paprastai ir aiškiai atskleidžianti žmogaus laimės paslaptį. Kasdien su kiekviena nauja psalme leiskitės į nepaprastą kelionę, patirkite kokie gyvi, stiprūs ir taiklūs išliko šių senovinių giesmių žodžiai.

Hebrajiškai Psalmių knyga reiškia „Šlovinimo giesmės“, „Himnų rinkinys“. Psalmės – tai giesmės, kurios buvo giedamos akompanuojant psalteriu (styginiu instrumentu). Tokiai poezijai būdinga paralelizmo forma, kai dvi eilutės sudaro posmą. Jos apjungiamos ne eilutės pabaigos garsų sąskambiu, o „prasminiu rimu“: antroji eilutė pagal prasmę atliepia į pirmąją, kitais žodžiais pakartojama pirmosios mintis arba pateikiamas priešingas teiginys.

Yra įvairių psalmių rūšių, priklausomai nuo to, kas kalba (žmogus ar tauta) arba į ką kreipiamasi (Dievą ar žmogų), ar išsakomas skundas, šlovinimas ar padėka, ir kokioje situacijoje giedama psalmė. Šlovinimu skelbiami didingi Dievo darbai istorijoje ir kūrinijoje, o padėkos giesmėmis besimeldžiantysis išpažįsta prieš visą bendruomenę, ką Dievas jam yra padaręs. Daugelis psalmių yra skundo giesmės. Jose tauta ar žmogus, kartais labai drastiškais žodžiais, išreiškia Dievui savo vargą ir prašo Jo pagalbos.

Dauguma psalmių kilo iš Izraelio apeigų. Ilgą laiką psalmės buvo perduodamos iš lūpų į lūpas. Kai jos buvo užrašytos, atsirado giesmynai ir maldynai. Šio literatūrinio žanro vystymosi pabaigoje atsirado psalmių pavadinimai ir nuorodos, kaip jas giedoti.

Psalmynas ištisus amžius buvo ir iki šiol yra Izraelio ir visų krikščionių bažnyčių maldaknygė. Psalmės mums parodo, kaip galime kalbėtis su Dievu. Jose išsakoma visa, kas mums rūpi, mus liūdina ar džiugina. Daugelis psalmių tinka atkartojimui asmeninėje ar bendruomeninėje maldoje. Išgyvendami didelę kančią, pabandykite melstis su skundų psalmėmis, pavyzdžiui, 13 psalme. Ji pagelbės, pritrūkus žodžių, ir padės išsivaduoti iš pernelyg didelio susitelkimo į skausmą bei suteiks naują viltį ir pasitikėjimą Dievu. Padrąsinimą pasitikėti Dievu žmonės visai laikais, ypatingai tamsiuoju savo gyvenimo laikotarpiu, rasdavo ir 23 psalmėje, kurioje Viešpats yra šlovinamas kaip gerasis Ganytojas, besirūpinantis savo kaimene.

Psalmės - viena gražiausių ir labiausiai mėgiamų Šventojo Rašto dalių. Garbinimo, dėkojimo, prašymo ir kalčių išpažinimo giesmėse atsiskleidžia nuostabi tikėjimo kelio patirtis, stiprinanti, guodžianti ir teikianti viltį kiekvienam skaitytojui.


Puslapių sk.: 240
Formatas: 17 x 26 cm
Viršeliai: Lankstūs
Iš hebrajų kalbos vertė Antanas Rubšys.

PASTABOS: Nurodyta kaina šis leidinys parduodamas ir mūsų knygyne Vilniuje. Leidinio spalva gali šiek tiek skirtis nuo to ką matote savo ekrane.

954 Prekės
Komentarai (0)
Šiuo metu klientų atsiliepimų nėra.